levá dekorace článkupravá dekorace článku
19.06. 2013

Výzkumné a vývojové centrum stomatologie ve Šluknově uvítalo první návštěvníky

Výzkumné a vývojové centrum stomatologie ve Šluknově uvítalo první návštěvníky

(tisková zpráva)

Nově vybudované Výzkumné a vývojové centrum stomatologie ve Šluknově poprvé otevřelo své brány. Dne 6. června 2013 se v prostorách centra konalo setkání partnerů a spolupracovníků projektu OP Cíl 3 INPOK „Inovační potenciál jako faktor zvýšení konkurenceschopnosti českosaského pohraničí“ (www.inpok.eu).

V posledních dvou letech probíhala ve Šluknově rekonstrukce starého zchátralého objektu, který se proměnil v moderní vývojové centrum směřující primárně do oblasti stomatologie. Partneři a spolupracovníci projektu INPOK proto uvítali možnost navštívit nové výzkumné centrum jako první.

Setkání se zúčastnili zástupci města Šluknov, přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Technische Universität Dresden, Podnikatelského centra Rumburk (VTP) a České stomatologické akademie.

V úvodu návštěvy si všichni účastníci prohlédli moderní vybavení centra a seznámili se s účelem moderních technologií: Centrum disponuje nejmodernějšími CAD/CAM přístroji pro „digitální“ zpracování stomatologických protetických výrobků (korunky, můstky, fazety, protézy …) a jejich následnou „robotizovanou“ výrobu CNC frézami. Další technologie umožňují takové protetické výrobky zušlechtit tenkými vrstvami (nanovrstvami) drahých kovů a jiné následně zkoumat vliv těchto tenkých vrstev na eliminaci škodlivých ústních patogenů – respektive zlepšení klinických vlastností a zvýšení životnosti takovýchto protetických výrobků.

Některé technologie centra jsou prvními svého druhu v ČR, jiné zcela unikátní – individualizované pro potřeby tohoto centra. Centrum právě prochází kolaudačním procesem, následnými úředními registracemi a během podzimu tohoto roku zcela zahájí svůj provoz. Centrum má i své vlastní školicí středisko (konferenční centrum), primárně bude zaměřené na moderní postupy a hi-tech technologie ve stomatologii a stomatologické protetice. Sekundárně bude konferenční centrum pronajímat své služby i dalším vzdělávacím či kulturním akcím na Šluknovsku.

Účastníci setkání následně diskutovali nad budoucím využitím potenciálu tohoto vývojového centra i nad možnostmi širší osvěty a účinnější informovanosti o prevenci orálních nemocí. Závěrem se všichni partneři setkání dohodli na příštím setkání, které bude usilovat o další využití potenciálu výzkumného centra, jeho příhraniční propagaci a další mezioborovou kooperaci.

Kontakt:

Ing. Tomáš Košumberský: kosumbersky@dentalcare.cz (Dental Institut)

Mgr. Eva Berrová: eva.berrova@ujep.cz (UJEP, projekt INPOK)

 

Celá tisková zpráva ZDE

 

 

 


SAM_7736.JPG
SAM_7746.JPG
SAM_7771.JPG
SAM_7775.JPG
SAM_7794.JPG
inpok.jpg


UJEP » PřF »
RSS blind print

Přírodovědecká fakulta
Univerzity J. E. Purkyně
České mládeže 8
400 96 Ústí nad Labem

Studijní oddělení
vč. přijímacího řízení:
Tel: +420 475 283 303 
Tel: +420 475 283 185 
Tel: +420 475 283 182
E-mail: studium.prf@ujep.cz

Děkanát:
Tel: +420 475 283 223
Fax: +420 475 283 563
E-mail: dekan.prf@ujep.cz
IČ: 44555601

 

Úřední deska PřF UJEP

facebook_200.jpg

UMC banner

Virtuální prohlídka PřF UJEP

Akademický senát PřF UJEP

Kontakty Přírodovědecké fakulty

logo_akademie kopie.png

Partneři Přírodovědecké fakulty

 
 
dotyk_pru_poz.png

logo_sthi-dtcz.JPG
logo Cíl 3.jpg
logo_generace_y.jpg

Aktuálně

NOVÝ WEB FAKULTY NA NOVÉ ADRESE !

Dny vědy a umění 24. – 25. 4. 2013

Ankety© 2009–2019 Přírodovědecká fakulta UJEP Mapa stránek | Vytisknout stránku | Styl pro slabozraké