levá dekorace článkupravá dekorace článku
27.02. 2014

Seznamka s firmami

Problematika uplatnění absolventů na trhu práce patří k mediálně nejfrekventovanějším tématům.  Napořád tak můžeme číst, jak velký význam má nejen volba konkrétního oboru, ale především kontakt studenta s potenciálními zaměstnavateli už během studia.

Na podporu tohoto partnerství vzniká řada projektů, jak na straně škol, tak na straně zaměstnavatelů. Školy jsou nicméně limitovány omezeným okruhem vhodných partnerů v komerční sféře, firma naopak preferují poměrně úzký segment oborů, kam své náborové aktivity cílí.

Samozřejmě jsou tu ještě celostátně koordinované projekty, jakým je např. projekt Fondu dalšího vzdělávání "Stáže ve firmách". Bohužel jeho financování Evropským sociálním fondem vede často k účelové účasti i těch firem, které o vyváženém partnerství se studenty a zejména následném reálném využití jejich práce neuvažují.

Všechny výše uvedené slabiny se snaží eliminovat Seznamka s firmami, kterou provozuje akreditované vzdělávací středisko Ingenio et Arti. Princip je pro nás důležitější než bezprostřední ekonomický dopad. Pro nás není žádný obor neatraktivní a žádná firma příliš malá.  Nejde nám primárně o umístění stážistů, ale o celkové partnerství mezi studentem a firmou, které může započít právě společně formulovaným tématem závěrečné práce. Snažíme se ujistit studenty, že jejich studium má smysl, že jejich práce může mít reálné uplatnění - ať se týká jakéhokoli oboru, včetně např. společenských a humanitních věd.

Seznamka s firmami byla právě v těchto dnech oficiálně spuštěna na adrese www.bakalarkavpraxi.cz. Aby mohla naplnit svůj smysl, je potřeba shromáždit zde v rozumně krátké době reprezentativní vzorek studentů, kteří mají zájem napsat  svou bakalářskou nebo diplomovou práci pro konkrétního firemního partnera. Zdvořile Vás proto prosíme o spolupráci při rozšiřování povědomí o Seznamce mezi vašimi studenty. Budeme rádi za každou podporu i za jakoukoli formu partnerství.

Bližší informace jsou k dispozici zde, všechny Vaše případné dotazy zodpovíme na adrese info@ingenioetarti.cz nebo na telefonu 226 222 122.UJEP » PřF »
RSS blind print

Přírodovědecká fakulta
Univerzity J. E. Purkyně
České mládeže 8
400 96 Ústí nad Labem

Studijní oddělení
vč. přijímacího řízení:
Tel: +420 475 283 303 
Tel: +420 475 283 185 
Tel: +420 475 283 182
E-mail: studium.prf@ujep.cz

Děkanát:
Tel: +420 475 283 223
Fax: +420 475 283 563
E-mail: dekan.prf@ujep.cz
IČ: 44555601

 

Úřední deska PřF UJEP

facebook_200.jpg

UMC banner

Virtuální prohlídka PřF UJEP

Akademický senát PřF UJEP

Kontakty Přírodovědecké fakulty

logo_akademie kopie.png

Partneři Přírodovědecké fakulty

 
 
dotyk_pru_poz.png

logo_sthi-dtcz.JPG
logo Cíl 3.jpg
logo_generace_y.jpg

Aktuálně

NOVÝ WEB FAKULTY NA NOVÉ ADRESE !

Dny vědy a umění 24. – 25. 4. 2013

Ankety© 2009–2019 Přírodovědecká fakulta UJEP Mapa stránek | Vytisknout stránku | Styl pro slabozraké