levá dekorace článkupravá dekorace článku
01.03. 2012

Prohlášení studentů AS UJEP k akci Týden neklidu

Studentská komora akademického senátu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (dále jen SKAS) plně podporuje akce v rámci tzv. Týdne neklidu a vyzývá všechny studenty na naší ALMA MATER, aby se připojili k akademické diskusi v rámci jednotlivých akcí. Nechceme být odbojáři, chceme demokratickou diskusi o problémech, které jsou pro nás primární. A jelikož někteří lidé v čele s J. Dobešem nepřipustili věcnou, otevřenou a demokratickou diskusi, jsme nuceni sahat k těmto projevům občanské nespokojenosti, které považujeme za demokratický a legitimní prostředek, jak říci NE stávajícímu postupu ve věci vysokoškolské reformy.

SKAS velmi lituje názorů, které se šíří zvláště mezi neinformovanými studenty, kteří jsou přesvědčeni, že jich se tato reforma týkat nebude. SKAS upozorňuje tyto studenty a snaží se je informovat, že nejde již jen o školné. Bohužel se tento nešvar rozmohl i v některých senátech jednotlivých fakult. SKAS vadí přístup ministra J. Dobeše a MŠMT k celé problematice. To, co se nyní děje ve školství, může se stát za měsíc, či rok v jiné sféře lidské činnosti. Všem, kteří nechtějí o systému tvorby reforem diskutovat, a to nejen vysokoškolského zákona, pak SKAS vzkazuje: Dialog je forma demokracie, direktiva totality!

Během posledních let je vidět klesající tendence KVALITY českého vysokého školství. Každý zodpovědný příslušník akademické obce v ČR se ptá: PROČ? SKAS vidí primární důvod v přístupu nejen MŠMT v čele s J. Dobešem ke vzdělání jako takovému. Jsme si vědomi, že všechny problémy nelze svalovat na ministra a jeho náměstky. To SKAS nechce a nedělá. Jsme přesvědčeni, že na počátku byl dobrý úmysl a pokus o reformu stávajícího systému. Ovšem výsledný produkt, cesta k němu a následné jednání o něm, je pro SKAS zcela nepřijatelný.

Z výše uvedeného vyplývá, že SKAS považuje za nejčestnější a nejlepší řešení situace odstoupení ministra školství Josefa Dobeše a jmenování kompetentních osob na jednotlivá odpovědná místa a zahájení smysluplné, věcné a demokratické diskuse s širokou akademickou obcí.UJEP » PřF »
RSS blind print

Přírodovědecká fakulta
Univerzity J. E. Purkyně
České mládeže 8
400 96 Ústí nad Labem

Studijní oddělení
vč. přijímacího řízení:
Tel: +420 475 283 303 
Tel: +420 475 283 185 
Tel: +420 475 283 182
E-mail: studium.prf@ujep.cz

Děkanát:
Tel: +420 475 283 223
Fax: +420 475 283 563
E-mail: dekan.prf@ujep.cz
IČ: 44555601

 

Úřední deska PřF UJEP

facebook_200.jpg

UMC banner

Virtuální prohlídka PřF UJEP

Akademický senát PřF UJEP

Kontakty Přírodovědecké fakulty

logo_akademie kopie.png

Partneři Přírodovědecké fakulty

 
 
dotyk_pru_poz.png

logo_sthi-dtcz.JPG
logo Cíl 3.jpg
logo_generace_y.jpg

Aktuálně

NOVÝ WEB FAKULTY NA NOVÉ ADRESE !

Dny vědy a umění 24. – 25. 4. 2013

Ankety© 2009–2019 Přírodovědecká fakulta UJEP Mapa stránek | Vytisknout stránku | Styl pro slabozraké