levá dekorace článkupravá dekorace článku
08.11. 2013

Inovační burza: Efektivní energie

Inovační burza: Efektivní energie

Dne 9. října 2013 zorganizovala Přírodovědecká fakulta UJEP ve spolupráci s Technickou univerzitou v Drážďanech inovační burzu s názvem Efektivní energie. Letošní ročník byl věnován inovativním řešením z oblasti efektivní výroby a spotřeby energie. Pro toto setkání otevřelo Technologické centrum v Drážďanech své brány účastníkům této již tradiční akce. Sešlo se sedmnáct vystavovatelů z česko-saského pohraničí, z nichž tři zastupovali českou stranu. Setkání se vedlo ve velmi přátelském duchu.

Jedním z českých zástupců firem byla také divize Hennlich Energy, která projevila zájem o expanzi do Německa. Na inovační burze proto představila své produkty - nově vyvinuté ORC jednotky ZERO FUEL GEN® 50 kW, malou bioplynovou stanici AlphaFerm® fungující na principu sucho-mokré fermentace a inovativní spalinové výměníky ECO-mizer®. Všechny tyto produkty vzbudily v potenciálních německých partnerech pozornost a tím byly navázány první kontakty, důležité pro vstup na německý trh. „Opět se potvrdilo, že osobní kontakt a neformální atmosféra jsou výborným předpokladem k nastartování společných aktivit a vzniku potenciálního partnerství mezi firmami a výzkumnými institucemi.", říká Ing. Petr Lauterbach, tajemník Přírodovědecké fakulty UJEP.

Tradiční burza se bude opakovat, následující ročník se bude konat na české straně pod tématem Odpadové hospodářství a recyklace.

Logo EU.jpg


IMG_5587.JPG
IMG_5627_panorama.jpg
IMG_5632.JPG
IMG_5661.JPG
IMG_5681.JPG
IMG_5715.JPG