08.10. 2015

Europe Code Week

"Programování za školou" na ústecké univerzitě

Jak mluvit s počítačem jeho vlastním jazykem? Přijďte na "Programování za školou" v rámci Evropského týdne programování a dozvíte se víc.

Přírodovědecká fakulta UJEP v Ústí nad Labem se zapojí do mezinárodního projektu Evropského týdne programování (Europe Code Week) akcí "Programování za školou", který se bude konat 14. 10. 2015 od 8:00 hod. v hlavní budově České mládeže 8, Ústí nad Labem - Klíše. O zábavný program se postarají zaměstnanci katedry informatiky PřF UJEP.

V rámci tohoto projektu jsou připraveny akce pro nejmenší "Pokec s robotem" (vhodné pro žáky 1. stupně ZŠ), pro žáky 2. stupně ZŠ "Programování hrou - Hra programováním" a pro studenty SŠ "Barevné objekty třetího druhu".

„Katedra informatiky se rozhodla podpořit tuto zajímavou iniciativu, aby podpořila její hlavní cíl – aktivní zapojení mladých lidí do světa informačních technologií a Internetu. Potenciál, který tyto technologie nabízejí, nemůže být ani zdaleka využit bez alespoň základních znalosti programování a algoritmického myšlení," shrnuje jeden z hlavních organizátorů Mgr. Jiří Fišer, Ph.D.

Tato akce je zaměřena na žáky a studenty základních a středních škol, a to s cílem zatraktivnit programování jakožto zábavný svět plný neomezených možností. Zvláště v dnešní, technologiemi prostoupené době, je znalost programování významnou devizou nejen na pracovním trhu. A právě tato akce se snaží zpřístupnit svět počítačového kódu žákům, kteří se s ním na svých školách setkají jen zřídkakdy.

codeweekeu_logo_black.jpg

Rozpis SZZ na květen a červen 2017